Jún 2019
P U S Š P S N
« Jún    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Najnovšie komentáre

  BRELA

  Do tohto miesta som sa zamilovala. Je to destinácia v Chorvátsku, presnejšie sa nachádza na Makarskej riviére a pýši sa najkrajšími plážami v Európe.  Nie je to tam preľudnené, čiže si môžete dokonale užiť pobyt na pláži bez toho aby ste sa tam tlačili. Veľmi sa mi páčili jaskynky, do ktorých sa dalo vplávať  a taktiež hory, ktoré sa nachádzali za touto destináciou. Je tam neskutočne veľa zelene, paliem a tropických rastlín. Brela sa pýši jednou z najčistejších pláží a má aj modrú zástavu čo to dokazuje. Pláže sú síce štrkovité ale sú jemné a na niektorých častiach nájdete aj umelo nanosený piesok.

  Škaredá animácia

  KOLÁŽ

  Čo treba k bronzu?

  Betakarotén…. Je to zázrak ktorý dokonale naštartuje hnednutie vašej pokožky, je provitamínom vitamínu A a nedá sa ním predávkovať. Má antioxidačné účinky čo je jeho veľmi dobrou vlastnosťou, čiže potláča negatívny vplyv voľných radikálov, ktoré vznikajú v pokožke v dôsledku UV žiarenia. Betakarotén teda pomáha predísť spáleniu či podráždeniu pokožky. Výsledkom bude pekne opálená a hlavne zdravá pokožka, ktorá vydrží dlhšie. Betakarotén je taktiež zázrak, ktorý zabraňuje vzniku vrások a pleť omladzuje, dokonca spevňuje aj náš imunitný systém a zachraňuje fajčiarov pred rakovinou pľúc, no je účinný aj proti iným druhom nádorových ochorení. Tento zázračný vitamín sa nachádza v našej strave, napríklad v mrkve alebo v brokolici, v opaľovacích krémoch a podáva sa aj vo forme tabliet.

  Olivový olej – Je šetrný k pokožke a tá sa po jeho nanesení krásne hebko opaluje do zlatista. Ochranné účinky však veľké nemá.A pozor! Nehľadajte tento olej v potravinách ale siahnite na pulty lekární.

  Vodeodolné opalovacie krémy – Sú vhodné pokiaľ sa okrem opaľovania venujeme aj kúpaniu. Treba si však dať pozor pretože ani tieto krémy nevydržia na našej pokožke dlho. Jeden náter nestačí, treba sa znovu natrieť maximálne po dvoch až troch hodinách.

  Kedy sa natrieť- Opaľovací krém sa odporúča nanášať pol hodiny pred tým ako sa dostaneme na slnko a potom asi štvrť hodiny po tom ako sme už na ňom.

  sunbath

  McDonalds

  Ste z tých ktorým sa hneď zbiehajú sliny keď počujete McDonald? To ste na tom potom podľa zistení dosť zle, pretože neviete po čom vlastne tak túžite.  Mali by ste vedieť, že veci, ktoré tam tak horlivo konzumujete sú nezdravé a mnoho krát sa už štruktúrou ani nepodobajú na jedlo. McDonald doslova chrlí toxický odpad do nášho životného prostredia už len tým, že všetko zabalí do nerecyklovateľného materiálu a to bez ohľadu na to či to chcete jesť na mieste alebo zobrať so sebou. Čiže mnoho krát jedlá balí úplne zbytočne. Ročne sa nahromadia desiatky ton tohto odpadu smerujúceho priamo z McDonaldu. Navyše úlohou tejto firmy je vyrobiť jedlo vo veľkých množstvá sériovo a prevážať ho na obrovské vzdialenosti po celom svete, čo znamená že musí dlho vydržať. Práve preto do jedál pridávajú mnoho chemických prísad, farbív, nasýtených tukov a cukru spôsbujúcich obezitu, cukrovku, niektoré druhy rakoviny. McDonald sa reklamami snaží prilákať k sebe hlavne malé deti. Práve pre tie je to však najväčšie nebezpečenstvo. Navyše ničí miestne kultúrne zvyklosti jeho slepou žiadostivosťou .Na mieste, ktoré McDonald zaberá, mohlo byť otvorené občerstvenie podobného typu ale z miestnych zdravších zdrojov a bez toľkého odpadu, podporujúce miestny obchod  alebo miestna reštaurácia. Treba vedieť aj to že McDonald nie je reštaurácia, ako sa nazýva. Ide o rýchlobufet ponúkajúci úplne prefabrikovaný tovar za neprimerane vysoké ceny.V zahraničí má ,,mekáč” skôr povesť bufetu pre nižšie vrstvy.

  CHESTER CHARLES BENNINGTON

  TOTO je človek, ktorý ma veľmi zaujíma a aj zaujímal už od detstva. Ak neviete kto to je tak stačí povedať toľko, že je to hlavný spevák skupiny Linkin Park a už vám to je hneď jasné. Je známi aj prezývkami ako Chazy Chaz, The Chemist.
  On je osoba, ktorá si toho v živote vážne veľa už odskákala ajeho sláva je zaslúžená.

  chazzz

  Narodil sa  20.3.1976 v meste Arizona a jeho život bol dosť ťažký, prepletený drogami a krízami. Je už všeobecne známe aj to že bol ako malý chlapec sexuálne zneužívaný a bol aj zadržaný za to že mal pri sebe marihuanu. Bral však aj oveľa drsnejšie drogy a bol v tom dosť zatiahnutý. Jeho otec bol policajt a matka zdravotná sestra. Keď mal 11 rokov, jeho rodičia sa rozviedli a on ostal žiť s otcom. Najprv študoval na Greenway High School, neskôr pestúpil na Washington High School, tú dokončil v roku 1994. Chester má dvoch synov. Volajú sa Draven Sebastian a Tyler Lee. Je rozvedený, najprv žil so Samanthou a teraz žije s Talindou Bentley. Veľmi rád varí a má rád pivo.Je to fajčiar a je ľavák. Obľúbená farba je červená a rád si zahrá Tonyho Hawka na nejakej hracej konzole a rád si pozrie film Klub rváčů.  Keď niekam ide, bere si so sebou neskutočne veľké množstvo šatstva, že by z toho obliekol asi všetkých fanúšikov na koncerte. Má rád zvieratá a podieľa sa aj na množstve dobročinných akcií. Je to veľmi dobrý človek .

  WEBDIZAJN

  Túto zaujímavú činnosť sa učím robiť na hodinách webdizajnu na Gymnáziu Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne. Táto stránka je dielo toho, čo musíme vytoriť v období od januára do júna 2011. Mali by sem ešte pribudnúť ďalšie články, nejaké animácie, fotografie a koláže.

  INTERNET A JEHO NEBEZPEČENSTVÁ

  V dnešnom svete si väčšina ľudí nedokáže predstaviť svet bez internetu. Mnohí si však neuvedomujú čo nám internet dáva a už vôbec nie to, že čo nám hrozí pri surfovaní po stránkach, sťahovaní súborov či chatovaní mnoho krát s neznámimi ľuďmi čo skrývajú svoju identitu. Neuvedomujeme si ako veľmi sa môžeme stať závislými voči tomuto virtuálnemu svetu, pri ktorom mnoho krát strávime denne aj hodiny. Určite si každý jeden z nás už aspoň raz uvedomil ako mu pri počítači a pri internete rýchlo ubehne čas. Idete si iba niečo pozrieť a zrazu sa vám vo vyhľadávači pri zadávaní webovej stránky otvorí panel ďalších a hneď si ich pootvárate a takto to pokračuje ďalej. Ani sa nenazdáme a z piatich plánovaných minút sú zrazu aj tri hodiny zabitého času.
  Určite ste zaregistrovaní na rôznych stránkach kde môžete dokonca anonymne chatovať s hocikým koho si vyhliadnete. Berte však ohľad aj na to že nie len vy si nasadíte mnoho krát anonymnú masku ale aj iní a potom netušíte kto sedí na druhej strane rozhovoru. Vždy je však lepšie keď ste v utajení aj vy, pretože zverejnením fotografií, mena, adresy alebo hocijakých iných súkromných informácií ohrozujete seba aj svoje okolie. Napriek tomu že mnoho ľudí zverejnením svoj žiot ohrozuje a mnoho ľudí na tieto fakty už aj doplatilo, sa k nim pridáva stála viac ďalších. Mnoho krát sa anonymní chatujúci aj dohodnú na stretnutí. Treba však vedieť že niektorým to už nevyšlo podľa očakávaných plánov a žial mnohích to stálo aj život. Je dôležité si ľudí dobre overovať a hlavne na tieto stretnutia chodiť vždy s nejakým doprovodom, aj keby vás mal špehovať za kríkom. Ja osobne práve tieto stretnutia, anonymné písanie si a podobné záležitosti považujem za najnebezpečnejšie ale zároveň aj najlákavejšie a najchytlavejšie. Pre niekoho to možno znamená aj nejaký adrenalín, ktorý mu chýba a tak vyhľadáva mnoho ľudí nebezpečné situácie a pristúpi na anonymné stretnutia. Toto je nebezpečenstvo vrámci sociálnej stránky. Chvala bohu sú všetky rozhovory na týchto stránkach uchované a keď sa niečo stane, dá sa tam dostať mnohím veciam na korienok. Ale čo také sťahovanie filmov alebo rôznych programov či súborov? Áno aj tie nám môžu ublížiť a dokonca už aj otvornie obyčajného mailu. Bojujú proti nám totiž vírusy, ktoré nám môžu ukradnúť dáta ktoré potrebujú, zmazať dáta ktoré potrebujú prípadne nám dokonca zničiť celý počítač. Určite ste mali už skúsenosť aj s nejakým vtipným vírusom,ktorý vám pootváral CD-romku alebo vám len tak vypol počítač či vám spôsobil to, že vám kadejaké veci začali behať po obrazovke. Toto sú vírusy čo by ublížiť nemali. Najnebezpečnejšie sú práve tie, ktoré si vôbec nešimnete a keď si ich už všimnete, tak je neskoro.

  Asterix a Obelix v Komárome?

  ÁNO je to pravda. V prvých júnových týždňoch sa začne natáčanie novej časti známeho filmu Asterix a Obelix, dokonca v 3D. Natáčania sa zúčastnia samozrejme aj hlavní aktéri Gerard Depardieu a Catherine Deneuve. Natáčať sa bude v pevnosti, presnejšie pod názvom Monostori Erőd. Pre obyvatelov Komáromu a Komárna je tu veľká možnost zúčastniť sa natáčania, pretože hladajú 800 komparzistov. Samozrejme za to dostanú aj zaplatené. Uprednostnení sú však ľudia s tmavšov pleťou, čiže by ste mali stráviť asi 5 hodín v soláriu aby ste sa tam dostali.  Ak však máte dar od boha a ste počernejšej pleti, máte šancu zúčastniť sa. Prvé kolo výberu síce už prešlo ale ešte je miesta a času dosť.

  Komárňanské dni 2011

  Tento rok nás opäť čakajú Komárňanské dni tak ako každý rok. Uskutočnia sa koncom apríla a budú končiť začiatkom mája. Chýry že tento rok budú tieto dni bez originálnych vystúpení tých poprednejších kapiel a bez pivného stanu našťastie nie sú pravdivé a tak sa môžme tešiť síce na trocha skromnejšie ale predsa na naše klasické slávnosti.  Program zatiľ nie je upresnený ale už sa vie že 30. apríla v našom meste bude hrať kapela Polemic.

  kn