Komárno

Mesto Komárno je lokalita, kde nenájdete veľa parkov a miest na jazdenie, no dá sa aj tu zajazdiť. Prečo o ňom píšem? Narodil som sa tu a poznám tu takmer všetky miesta na jazdenie. Sú tu nejaké miniparky alebo samotné jumpy, ktoré by som popísal.

1) Northcom

Ako prvé miesto by som označil park Northcom. Nachádza sa v jednom lužnom lesíku pri hrádzi. Dostanete sa k nemu, keď z hlavnej cesty smerom na Nové Zámky odbočíte hneď za važským mostom doprava a po hrádzi pôjdete cca pol kilometra. Po pol kiláku hneď prvá odbočka z hrádze doľava, pôjdete do lesa. V lese už len posledná odbočka do pravej strany a keď chvíľu po nej pôjdete, nájdete to. Je to celkom dobrý park. Máte tam k dispozícii 2 väčšie funboxy, 2 menšie dvojkové skoky, 1 dirtový menší skok, 1 malú jednotku a dva veľké dropy. Všetky prekážky sú z hliny a to je možno aj menší problém  pretože sa zvyknú rýchlo deformovať hlavne pri stálych dažďoch na jar a jeseň. Inak park sám o sebe je skvelý rád si v ňom zajazdím. Väčšinou sú tu skoky mimo dráhy, ale nájde sa tu aj jeden krátky singletrack pozostávajúci z jednotky, funboxu, dirtu a dvojky.

2) Čistička drop

Samotný drop leží na jednej pešej zóne resp. cyklistickej cestičke pri čističke odpadových vôd. Je to betónový múrik vysoký približne 1 meter umiestnený na hrádzi. Dopad od múrika je cca 1,5-2 metre, podľa rýchlosti nájazdu. Dopad tvorí koniec hrádze U mňa je tento drop veľmi obľúbený :) .

3) Skatepark

Už dlhší čas môžete v Komárne zhliadnúť aj menší skatepark, ktorý nevyužívajú len skateri, ale aj inlineri a bikeri. Nájsť ho nie je vôbec ťažké, je ho dobre vidieť už z važského mosta. Síce je malý, no i na ňom sa dajú strúhať nejaké triky.

4) Jump pri vodárenskej veži

Hlinený skok pri vodárenskej veži. Takýchto single jumpov tu v Komárne nájdete viacej, či už umelo vytvorených alebo zapríčinením prírody, iného faktora.

5) Nadjazd park

Nadjazd park preto, lebo je vybudovaný okolo hlavného cestného nadjazdu. V minulosti to bol funkčný park s pár skokmi. Bol tam malý funbox, ďalej jeden strmší gap pri zábradlí, skok cez chodník a jeden podarený veľký dvojkový skok. Taktiež sa dali využiť schody na zjazd. Park sa začal rozvíjať, plánovali sa nové skoky. V jeden deň, keď sme prišli na miesto, najväčší skok bol od základu rozobratý. Ostatné skoky tiež neboli v najlepšom stave a tak plán bol zmarený. Dnes je tu už iba skok cez chodník a malý funbox, samozrejme schody tiež.

6) Street+Trial

V uliciach, námestiach, parkoch a sídliskách Komárna nájdete aj mnoho rôznych prekážok vyhovujúcich pre streeterov alebo trialistov.

Parky pribúdajú aj ubúdajú, ale podmienky na bikovanie sú tu rovnaké. Niektorí si prídu na svoje, iní zase nie. Určite tu nehľadajte nejaké freeridové, či zjazdové trate :D , i keď tu je značná skupina bikerov, ktorým sú tieto disciplíny blízke, pretože celkové prevýšenie celého Komárna je maximálne 40 metrov. Určite budeme radi, keď si sem prídu zajazdiť noví bikeri.

Feel free to leave a comment...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!

You must be logged in to post a comment.