“Verba volant, scripta manet” – povedané uletí, napísané pretrvá

Vitajte v mojom Spektre!

Som sedemnásťročný študent slovenského gymnázia v Komárne, čo asi všetci viete. Mnohí z vás vedia aj to, že by som sa v budúcnosti rád venoval histórii, archeológii, žurnalistike a popri tom aj spisovateľstvu. Ale málokto vie, že som človek s neutíšiteľnou túžbou po poznaní. A práve to by som rád zmenil.

Náš svet pokladám za príliš zaujímavý a rôznorodý na to, aby som len sedel pred televízorom sledujúc nejaký americký sitcom s chipsami v ruke a vákuom v hlave. Preto veľmi rád vyhľadávam rôzne zaujímavosti a informácie z rôznych aspektov nášho života – od populárnej hudby až po hustotu medzihviezdnej hmoty (je to len okolo 10 na -20 až 10 na -23 g/m3!) v priemernom mraku medzihviezdnej hmoty.

Táto stránka sa bude uberať práve týmto smerom – smerom všeobecných vedomostí z každého odvetvia nášho života, ktoré pozbieram a pokúsim sa ich pretaviť do zjednodušenej (a dúfam, že aj zaujímavej) formy, aby ste v pátraní o vedomostiach neskončili sediac nad Googlom a rozmýšľajúc “Čo také by som mal/a hľadať?”

Dúfam, že sa vám moja stránka bude páčiť a že sa dozviete veľa nového,

S pozdravom,

Erik

  • Kategórie

  • Najnovšie články

  • Viete, že…

    Najvyššia zaznamenaná rýchlosť na snowboarde je priemerne 201,907km/h? Dosiahol ju v roku 1999 Daren Powell v Les Arcs. Rekordérom na lyžiach je Philippe Goitschel, ktorý v roku 2002 taktiež v Les Arcs dosiahol rýchlosť až 250,7km/h.
© 2019 Erikove Spektrum | Z každého rožka troška | Sitemap
Sponzoruje firma na zážitky | Vyrobilo MFÁčko.cz