Keira Knightley

Má  26 rokov narodila sa 26.3.1985 v Anlgicku.

Herectvu sa venuje od detstva.Jej otec je tiež herec a poprosila ho už v 3 rokoch aby jej zohnali agenta.Podarilo sa jej zohnať úlohu vo filme Royal Celebration už ked mala 8 rokov.Upútala pozornosť postavou nadšenej futbalistky v špotrovej komédii ,,blafuj ako Beckham”,získala cenu  londínskych filmových  kritikov pre novú herečku.Stelesnila postavu v novej TV verzii Doktora Živago a v hollywoode sa presadila úlohou guvernérovej dcéry Elizabeth Swann v úspešnom dobrodružnom filme ,,Piráti z Karibiku”.Hoci v čase natáčania tochto filmu mala 18 rokov má na svojom konte veľa významých filmov.

Objavila sa ešte potom vo filme režiséra Joe Wrighta ,,Pýcha a predsudok”,za ktorú bola nominovaná na oscara a zlatý globus v kategorii najlepšia herečka.

Natáča samozrejme pokračovanie ,,Piratov z Karibiku” a pracuje na dalších filmoch.

,,Modelky”

Sen väčšini dievčat je stať sa modelkou! Držia prísne diéty,chodia cvičiť aby mali prijatelnú postavu na to stať sa modelkami.Občas,ted u väčšiny prípadov sa stané,že tieto diéty zle vplývajú na ľudský organizmus a hlavne u mladých dievčat,ktoré su ešte vo vívine a potrebujú určité vitamíny,ktoré pomocou diéty určite neabsorbujú.

Tak tiež obézne ženy či dievčatá túžia potom mať krásne vyrisované postavy s priemerom 90-60-90.Lenže nie všetkým sa podarí dosiahnuť tento výsledok a vobec nejaký vysledok po márnej snahe dodržiavať diety!

A ako príklad máme  tri angličanky,ktoré sa snažili schudnúť všelijakými sposobmi a jednoducho im to nešlo! Tak sa rozhodli,že nafotia pre ženský magazín denníku ,,The sun” vkusné akty,ktorými chcú povzbudiť a tiež ukázať svetu,že nemože byť každá žena sexy a krásna.Tieto tri ženy po úpornej snahe sa nakoniec zmierili zo svojou postavou a prestali sa trápiť kedže to nemalo žiadny účinok ale samozrejme sa stále zdravo stravujú a cvičenie sa stalo ich obľúbenou činnosťou.Nakoniec každá žena je krásna svojím spôsobom.

Vodné tornádo v Austráliie

Vodné tornáda sa 6.5.2011 prehnali neďaleko pobrežia  Nového Južného Walesu.Niekoľko kilometrové vodné lieviky sa tiahli od hladiny mora až k oblakom,v blízkosti pláže Avoca Beach.

Podarilo sa natočiť až 4 ,,lieviky” , ktoré sa preháňali po hladine mora.

Takéto vodné lieviky vzniknú vtedy keď sa studená vrstva vzduchu skríži s teplou vrstvou zeme.

Vo vnútri tejto smršte môže vietor dosiahnuť až  130km/h. a to je dostatočná sila na to aby vytiahla rôzne vodné živočíchy s mora a pozbierala v táctvo,ktoré po vypadnutí z lievika nekontrolovatelne padá na zem.

Našťastie táto silná búrka nespôsobila žiadne straty na životoch.

Podľa odborníkov sa iba málokrát stane,že takéto vodné smršte sa dostanú na pevninu,ale občas sa priblížia k pobrežiu a aj tam môžu napáchať obrovské škody.

V júni minulého roka sa tak stalo v oblasti Lennox Head, kde lieviky prichádzajúce z vody zničili  tamojšie domy i infraštruktúru.

[hana-code-insert name='video' /]

Johny Depp

Celým menom sa volá Johny Christopher Depp. Narodil sa 9.Júna 1963 Owensboro,Kentucky USA. Je to veľmi známy filmový herec,režisér,scénariska a hudobník. Zahral si vo filmovej sérii Piráti Karibiku,Strach a hnus v Las Vegas alebo vo filme  Charlie a továreň na čokoládu.

Zvýraznil sa v hlavnej úlohe v seriály 21 Jupm Street.Na začiatku filmovej kariéri si zahral titulnú postavu vo filme Nožnicovoruký Edward.Neskôr mu priniesli úspechy filmy už spomínaný Piráti Karibiku,Charlie a továreň na čokoládu či rola šialeného klobučníka vo filme Alica v krajine zázrakov.

Spolupracoval s režisérom a blízkym priateľom Timom Burtonom na siedmych filmoch,jedným z posledných sú Sweeney Tood, za ktorý získal zlatý glóbus v kategórii najlepší herec.

Bol 3-krát nominovaný na Academy award za najlepšieho herca v hlavnej úlohe,4krát na Screen Actors Guild Awards ( za filmový hit Piráti Karibiku 1.časť) a 8-krát na ocenenie zlatý glóbus.

Čierna smrť

Táto celosvetová pandémia vypukla v polovici 14.storočia.Názov ,,čierna smrť” alebo inak ,,mor” má pôvod v jednom výraznom príznaku ochorenia,ktoré sa odborne nazýva akrálna nekroza(odumretie končekov prstov a ušných lalôčikov pre poruchu cievneho zásobenia a podkožné krvácanie,ktoré má čierne sfarbenie).

V Europe sa objavila 1347-51 a zahubila asi polku populácie.Približne v rovnakom čase sa nákaza objavila aj vo veľkej časti Ázie a Blízkeho východu.Celkovo táto pandémia zahubila asi okolo 75 milionov ľudí.Rovnaké ochorenie v rôznych rozsahoch sa vracalo do Europy až do 18.storočia.K najvýznamnejším epizodam patrila epidémia v Londýne,Taliansku,Viedni,Marseille a v roku 1771 v Moskve.

Mor v Europe bol naposledy zaznamenaný na začiatku 19.storočia.No dodnes sa objavujú menšie ložiská infekcie inde vo svete.(severná Afrika,Madagaskar,Ázia a USA).

WEBDIZAJN

Tento volitelný predmet som si vybrala na základe spoznávania nových vecí a aby som mohla informovať verejnosť o nových udalostiach.Tým,že som sa prihlásila na tento predmet som si mohla vytvoriť svoju vlastnú stránku a naučiť sa robiť i z inými programami ale aj informovať verejnosť,nie len svojich kamarátov,na mojej vlastnej stránke.

Japonci vyrábajú ,,Noemove archy”!

Zemetrasenie z 11.marca vyvolalo silnejšie cunami ako vedci predpokladali.Obyvatelia si dávajú otázky ,,čo budú nabudúce robiť?”.

Japonská spoločnosť Ise Industry tvrdí,že sa posnažia vyrobiť záchranný systém podobný Noemovej arche.Stavebná spoločnosť v meste Toyota týždeň po zasiahnutí cunami vytvorili dizajn tejto archy.Keďže Japonsko leží v tzv. Ohnivom kruhu je region náchylný na zemetrasenia.Preto potrebujú okamžité a funkčné riešenia jak sa ubrániť.Lenže zatial neexistuje žiadne zariadenie,ktoré by zabezpečilo 100% ochranu pred cunami.Evakuačné centrá sa ukázali byť neužitočné,kedže vodná stena bola oveľa vyššia ako ju stavitelia predvídali.Vlny pozdĺž pobrežia zaznamenali vyššie ako 20 metrov a tie prenikli aj do vnútrozemia.

Oceľová archa,ktorá bude vytvorená v rôznych veľkostia bude predovšetkým pre deti a seniorov.Pripútajú sa bezpečnostnými pásmi a na hlave budú mať helmy.Samozrejme tam nebude chýbať aj výbava pre deti,detské sedačky a dojčenské potreby.V arche vydrží vzduch 2 hodiny i keď bude naprogramovaná tak aby za 20 sekúnd vyplávala na hladinu vody.Poďľa testov sa bude vznášať na hladine aj v prípade veľkého preťaženia.Napríklad model pre 6 osôb unesie bez preťaženia až 27 osôb.

Očakáva sa,že archa pojde na predaj už  v polovici júna.Cena sa bude pohybovať v rozmedzí od 380 000 yenov (4 650 dolárov).

Zomrel Usáma bin Ládin?!

Môžeme veriť informácii, že Usáma bin Ládin je mŕtvy, keď sa čoraz viac objavujú pochybnosti okolo jeho smrti?

Každá informácia je vyvrátená nejakými pochybnosťami.

Tu išlo o to,že nejaké komando zaútočilo na konkrétny cieľ a zabili túto osobu,ktorá vraj bola aj pochovaná.Boli odobrané z tochto tela aj vzorky DNA,ktoré potvrdzujú jeho identitu.

Museli by sme žiť v dobe kamennej kebyže neveríme takýmto zásadným veciam.Tieto pochybnosti o jeho smrti vznikli na základe údajne zmanipulovanej fotografie v Pakistanských novinách.

Nakoniec po všetých pochybnostiach a mytusoch sa vyjadril americký prezident Barack Obama,že 1.mája 2011 zabili pri pakistanskom Islamabáde vodcu teroristickej organizácie al-Káida Usámu bin Ládina.Bol to najhladanejší terorista na svete!


Ovca porodila na činskej farme PSA?!?

Majitel zvieracej farmy v Číne (Shaanxi), zistil,že jedna z jeho oviec porodila niečo čo sa až tak na jahniatko nepodobalo. Pri pohľade na narodeného tvora bol v šoku.Srsťou sa to zviera podobalo na jahňiatko ale ostatnými črtami tváre pyskom,chvostom a pazúrikmi sa podobal na psa.

Farmár,ktorý sa stará o farmárske zvieratá už 20 rokov takéto ešte nikdy nevidel!

Ale keď sa k prípadu dostali veterinári,vylúčili teóriu o ovci čo porodila psa.Označili to za abnormálne jahňa.

V každom prípade, medializáciou sa podarilo zaistiť viacero návševníkov na farmárovu farmu. Či je to jahňa,dikobraz alebo pes pre farmára to je v prvom rade zlatá baňa! :)

Na svete je možno elixír dlhodobej pamäte

V najnovšom čísle časopisu Nature to oznámil osemčlenný tím, ktorý viedla Cristina Alberiniová z Lekárskej školy pri nemocnici v New Yorku.

Vedci skúmali, ako bielkovina s odborným názvom inzulínu podobný rastový faktor II (IGF-II) , vplýva na utváranie a vyvolávanie spomienok u pokusných potkanov. Aktivita génu klesá s vekom.

V mozgu dospelých obsahujú veľa IGF-II viaceré oblasti. Príkladmi sú hippokampus a mozgová kôra, známe ako dôležité faktory tvorby spomienok.

Keď vedci vstrekli IGF-II do hippokampu potkanov, zistili, že tým významne zlepšili dlhodobú pamäť zvierat.Zapamätávali si nepríjemné zážitky, miesta, kde dostali mierne elektrošoky, aby sa im vyhli.

IGF-II posilnil prenos signálov medzi nervovými bunkami a udržal ho dlhší čas.

Podľa  poznatkov vedcov  je to prvé preukázanie výrazného posilnenia pamäte , ktorý ľahko prechádza krvnomozgovou bariérou, čo je sľubné pre vývoj novej liečby.

Napriklad pre pacienti s Alzheimerovou chorobou, po  mozgovej porážke alebo s demenciou.