Japonci vyrábajú ,,Noemove archy”!

Zemetrasenie z 11.marca vyvolalo silnejšie cunami ako vedci predpokladali.Obyvatelia si dávajú otázky ,,čo budú nabudúce robiť?”.

Japonská spoločnosť Ise Industry tvrdí,že sa posnažia vyrobiť záchranný systém podobný Noemovej arche.Stavebná spoločnosť v meste Toyota týždeň po zasiahnutí cunami vytvorili dizajn tejto archy.Keďže Japonsko leží v tzv. Ohnivom kruhu je region náchylný na zemetrasenia.Preto potrebujú okamžité a funkčné riešenia jak sa ubrániť.Lenže zatial neexistuje žiadne zariadenie,ktoré by zabezpečilo 100% ochranu pred cunami.Evakuačné centrá sa ukázali byť neužitočné,kedže vodná stena bola oveľa vyššia ako ju stavitelia predvídali.Vlny pozdĺž pobrežia zaznamenali vyššie ako 20 metrov a tie prenikli aj do vnútrozemia.

Oceľová archa,ktorá bude vytvorená v rôznych veľkostia bude predovšetkým pre deti a seniorov.Pripútajú sa bezpečnostnými pásmi a na hlave budú mať helmy.Samozrejme tam nebude chýbať aj výbava pre deti,detské sedačky a dojčenské potreby.V arche vydrží vzduch 2 hodiny i keď bude naprogramovaná tak aby za 20 sekúnd vyplávala na hladinu vody.Poďľa testov sa bude vznášať na hladine aj v prípade veľkého preťaženia.Napríklad model pre 6 osôb unesie bez preťaženia až 27 osôb.

Očakáva sa,že archa pojde na predaj už  v polovici júna.Cena sa bude pohybovať v rozmedzí od 380 000 yenov (4 650 dolárov).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.