Archív rubriky: Oddych

Snehové vločky z papiera
Sobota, 18. Február 2012 | Autor: sjiricek

Pred Vianocami ma zaujímala téma -- ako si vytvoriť z papiera ornament v tvare snehovej vlčky. Na základnú školu som chodil dávno, v tomto smre šikovný moc nie som, tak potrebujem návod, Hľadal som videá na YouTube, ale skôr mi pomohla stránka “Paper snow flakes”, kde sú návody na 3, 4 a 6-cípe “hviezdy” rôznych ornamentov.

Pri potulkách webom som natrafil aj na krásnu flash animáciu, práve na spomínanú tému. Kliknutím na obrázok prejdete na online aplikáciu:


V rubrike: Oddych  | Reagovať
Očný trik s obrázkom
Streda, 21. December 2011 | Autor: sjiricek

Vyskúšajte to!

Sústreďte sa počas doby 30 sekúnd na štyri pod sebou umiestnené bodky uprostred obrázka.

Potom sa pozrite na stenu a začnite prižmurovať oči.

Uvidíte svetelný kruh, pozorujte ho chvíľu a uvidíte …

Naozaj neuveriteľné!!!

V rubrike: Oddych  | Reagovať
Morálni víťazi Tour de France 2011
Utorok, 12. Júl 2011 | Autor: sjiricek

Cyklistika bola mojím oblúbeným športom. Aj keď som dlho nemal bicykel s prehadzovačkou, robil som cyklovýlety. Napríklad Šaštínska púť -- dvojdňová cesta na bicykli cez Pezinskú Babu bez prehadzovačky -- jeden “ruský” prevod. A dalo sa. Dnes si skôr sadnem k telke a kochám sa krásnymi zábermi francúzskej televízie počas TdF. Avšak v deviatej etape dlhej 204 km ma zamrazilo! Dlhý a vyčerpávajúci únik päťčlennej skupiny zastavilo 35 km pred cieľom etapy sprievodné vozidlo francúzskej televízie. Po ataku auta zostala len trojica a nešťastníci Johnny Hoogerland a Juan Antonio Flecha si mohli počítať tržné rany. Nakoniec trojica šťastne došla do cieľa s vyše trojminútovým náskokom pred pelotónom. Johnny Hoogerland do cieľa etapy prišiel so stratou 15 minút na pelotón, hoci pred nehpodou bol s 5 minútovým náskokom pred pelotónom.  … a vystúpil aj na pódium, aby mu odovzdali tričko pre najlepšieho vrchára. V tej chvíli mu zostali len oči pre plač… Aj taký je šport. Preto oboch pretekárov vyhlasujem za mojich morálnych víťazov tohto ročníka Tour de France.

V rubrike: Oddych  | Reagovať
Príležitostné logá Google
Štvrtok, 24. Marec 2011 | Autor: sjiricek

Všetci poznáme klasické logo internetového vyhľadávača Google.

Ale, často pri “browsovaní netom” zisťujeme cez logo významné dni, ktoré pripadajú na aktuálny dátum. dnes, keď píšem tento článok je 24. marec a v tento deň si Google pripomína 137. výročie narodenia Harry Houdini. Ktro to bol? Priznám sa -- neviem. Tak opäť googliť a vygoogliť:

Harry Houdini (24. marec 1874 Budapešť – 31. október 1926), jeho pravé meno bolo Ehrich Weisz (po tom ako imigroval do USA si ho zmenil na Erich Weiss), bol maďarský kúzelník, hadí muž (považovaný za najlepšieho), kaskadér, skeptik a vyšetrovateľ duchovna, filmový producent, herec a amatérsky letec.
zdroj: wikipédia

… tak a ešte odkaz na databázku príležitostných log Googlu -- Doodles od roku 1998.

V rubrike: Oddych  | Reagovať
Významné dni – marec
Streda, 23. Marec 2011 | Autor: sjiricek

6. Svetový deň glaukómu

8. Medzinárodný deň žien

11. Svetový deň obličiek

15. Svetový deň práv spotrebitelov

21. Svetový deň bábkarstva a bábkového divadla
21. Svetový deň Downovho syndrómu
21. Svetový deň lesov
21. Svetový deň poézie

22. Svetový deň vody

23. Svetový deň meteorológie

24. Svetový deňtuberkulózy

25. Deň počatého dieťaťa

27. Mezinárodný deň divadla

28. Deň učiteľov

V rubrike: Oddych  | Reagovať