Archív za Júl 2011

Morálni víťazi Tour de France 2011
Utorok, 12. Júl 2011 | Autor: sjiricek

Cyklistika bola mojím oblúbeným športom. Aj keď som dlho nemal bicykel s prehadzovačkou, robil som cyklovýlety. Napríklad Šaštínska púť -- dvojdňová cesta na bicykli cez Pezinskú Babu bez prehadzovačky -- jeden “ruský” prevod. A dalo sa. Dnes si skôr sadnem k telke a kochám sa krásnymi zábermi francúzskej televízie počas TdF. Avšak v deviatej etape dlhej 204 km ma zamrazilo! Dlhý a vyčerpávajúci únik päťčlennej skupiny zastavilo 35 km pred cieľom etapy sprievodné vozidlo francúzskej televízie. Po ataku auta zostala len trojica a nešťastníci Johnny Hoogerland a Juan Antonio Flecha si mohli počítať tržné rany. Nakoniec trojica šťastne došla do cieľa s vyše trojminútovým náskokom pred pelotónom. Johnny Hoogerland do cieľa etapy prišiel so stratou 15 minút na pelotón, hoci pred nehpodou bol s 5 minútovým náskokom pred pelotónom.  … a vystúpil aj na pódium, aby mu odovzdali tričko pre najlepšieho vrchára. V tej chvíli mu zostali len oči pre plač… Aj taký je šport. Preto oboch pretekárov vyhlasujem za mojich morálnych víťazov tohto ročníka Tour de France.

V rubrike: Oddych  | Reagovať
Čínske eshopy
Utorok, 12. Júl 2011 | Autor: sjiricek

Mám konto na PayPal aj s istou sumou. Rozmýšľal som čo s ňou môžem, podniknúť. Žiadna stávková kancelária PayPal peňaženku nepotrebuje. Tak som si povedal, že využijem internetové eshopy. V našich končinách nereálne. Jediný obchod s dosť drahým tovarom a ešte drahším poštovným. Napadlo ma skúsiť čínske eshopy… Seriózne? Dodajú správny tovar? Je tovar plne funkčný? Treba vyskúšať!

Prvý pokus

Web: www.focalprice.com
Tovar: Smart Hub 4 Port Mini Hub (Black)
Cena za kus: $4.70 (pri objednaní 3 ks za $3.96)
Objednané: 22.6.2011
Dodané: 11.7.2011
Prvý som vybalil, odskúšal a je funkčný. Zatiaľ úspešné nakupovanie. ešte budem potrebovať FireWire to USB kábel. Zrejme skúsim znova tento obchod.

V rubrike: Skúsenosti  | Reagovať