PostHeaderIcon animacia

Tak moja animacia vznikla velmi ťažko,lebo nič ma nenapadlo, dlho som nad tym rozmýšlala že čo tak vytvoriť. Trápila som sa s tým lebo nič sa mi nepáčilo. Až raz ked som bola na WC ma napadlo toto, vôbec neviem ako ale páči sa mi to:)….

PostHeaderIcon Galéria

PostHeaderIcon Viktóriine vodopády

Viktóriine vodopády sú jedny z najväčších vodopádov na svete. Nachádzajú sa v južnej Afrike na rieke Zambezi na hraniciach medzi Zambiou a Zimbabwe.

Ich šírka vodopádu dosahuje až  1 800 m. Voda padá dole z útesu vysokého 120 m do úzkeho (130 m) a hlbokého (140 m) kaňonu v čadiči. Ich africké meno Mosu-oa-tun-ya znamená “dym, ktorý hrmí”. Rozkladajú sa na rozhraní púšte Kalahari a východoafrickej vysočiny. Priemerný prietok je 1 400 m³/s.

Vodopády boli objavené v roku 1855 anglickým cestovateľom Davidom Livingstonom a pomenované podľa britskej kráľovnej Viktórie.

PostHeaderIcon Stonehenge

Stonehenge je kamenná stavba používaná až do doby bronzovej.Nachádza sa v blízkosti mestečka Amesbury v anglickom grófstve Wiltshire, asi 13 km severozápadne od Salisbury. Pozostáva z priekopy, ktorá je obkolesená veľkými kamennými blokmi, ktoré sú opäť  tiež obkolesené viacerými kruhmi  z kameňov. Oba najnápadnejšie kamenné kruhy sú pritom vonkajším kruhom z kamenných pilierov, na ktorých sú položené ďalšie kamene ako trámy. Vnútorná štruktúra je v tvare podkovy z pôvodne piatich trilitov (po dve nosné kamene, na ktorých je položený krycí kameň – trám).

PostHeaderIcon Penelope Cruz

Krásna španielka. Keď bola malá študovala balet ale vietor ju zavial do sveta herečiek. La niña de tus ojos (1998) bol film, ktorý jej zarobil španielskeho oskara – GOYU za najlepší herecký ženský výkon. V roku 2001 ju osud s menom Tom Cruise prizval k filmu Abre los ojos s názvom Vanilkové nebo, kde hrala tú istú úlohu ako v originálnom snímku, samozrejme za vyšší honorár. Po tomto filme sa usadila v hollywoode. Najnovšie sa presadila v Pirátoch Karibiku 4.

PostHeaderIcon Megan Fox

Je americká herečka a modelka. Narodila sa Darlene Tonachiovej a Franklinovi Foxxovi. Rodičia sa rozviedli v jej detstve. So staršou sestrou vyrastali spoločne s matkou a nevlastným otcom Tonym Tonachiom blízko Rockwoodu v Tenessee. Megan Fox má francúzskych, írskych a indiánskych predkov.Po ukončení svoje modelingovej kariéry sa začala venovať herectvu. Prvý krát sa objavila vo filme Sestry na bahamách v úlohe Brianny Wallaceovej. Jednu z hlavných úloch dostala vo filme Transformers.

PostHeaderIcon Eva Longoria

Eva Jacqueline Longoria Parker , rodená Eva Jacqueline Longoria, sa narodila 15 marca 1975. Túto americkú herečku zrejme najviac poznáme so známeho seriálu “Zúfalé manželky” (Desperate Housewives). Stala sa celoštátne uznávanou po tom, ako účinkovala v niekoľkých reklamných kampaniach a uznávaných pánskych časopisoch. Podľa ankety  FHM o najzvodnejšie ženy sa umiestnila na 14. mieste. Objavila sa na obálke mnohých známych časopisov ako Vogue, Marie Claire, Harper´s Bazaar.V roku 2007 sa vydala za Tonyho Parkera. Pochádza z katolickej rodiny. Má tri staršie sestry ktoré su obidve blondíny. Je krásna a super herečka.

PostHeaderIcon Koláž

Moja Koláž :) Pan Potter relaxuje v prirode v skamenej podobe :D

Použité obrázky:

PostHeaderIcon Emma Watson

Emma sa narodila Jacqueline a Chrisovi v Paríži vo Francúzsku. Po rozvode jej rodičov sa spolu s matkou a bratom presťahovali do Oxfordshire v Anglicku. V škole hrala niekoľkých školských divadelných predstaveniach napríklad „Arthur: The Young Years“, „Happy Prince“ a „Alica v ríši divov“.  Strednú školu ukončila s prospechom “A” a chystá sa pokračovať v štúdiu na univerzite. Jej rodičia, Chris a Jacqueline, sú rozvedení a pracujú ako právni zástupcovia. Emma má o tri roky mladšieho brata, volá sa Alex .  Má aj troch nevlastných súrodencov – brata Tobyho  a sestričky dvojičky Ninu a Lucy .Vo voľnom čase hráva športy; hlavne pozemný hokej a tenis. Má rada čas strávený s priateľmi, nakupovanie a kino. Jej obľúbené filmy sú: Vykúpenie z väznice Shawshank, Gladiátor,  obľúbení herci: Julia Robertsová, Brad Pitt a Renee Zellweggerová. Najznámejšiou herečkou sa stala vďaka filmu Harry Potter kde hrá jednu s hlavných postáv Hermionu Granger.

Harry Potter 7

PostHeaderIcon Cameron Diaz

Cameron Michelle Diaz je mladá, sympatická, americká blondína modelka a herečka ktorá bola 4. krát nominovaná na Zlatý Glóbus. Je známa najmä z filmov ako sú  Maska, Něco na té Mary je, Svatba mojho najlepšieho priatela, Charlieho anjeli. Dabovala princeznu Fionu v rozprávke Shrek.  Ide o druhú  americkú herečku (spolu s  Julií Robertsovou), ktorá patrí do tzv. dvacetimiliónového klubu ($20 Million Club). Stala sa ňou vďaka honoráru k filmu Charlieho anjeli: Na plný plyn.

Maska

Charlieho anjeli